„Mire figyeljünk a kutatói láthatóság és márkaépítés során?” címmel rendeztek workshopot a PTE Gyógyszerésztudományi Karán. A kar kutatással foglalkozó munkatársait közös gondolkodásra hívó esemény célja az volt, hogy bemutassa és szemléltesse az egyetemi kutatói gyakorlatban alkalmazható legújabb stratégiákat és eszközöket. A workshop során három izgalmas téma került terítékre, amelyek mindegyike hozzájárulhat a kutatói munka hatékonyságának és láthatóságának növeléséhez.
Dr. Kuráth Gabriella a Közgazdaságtudományi Kar Szervezés-és Vezetéstudományi Intézetének docense a személyes márkamenedzsment szerepéről hozott nyitó gondolatokat. Előadásában hangsúlyozta a "Researcher Branding" fontosságát a modern akadémiai közegben. Emellett bemutatta a személyes márkamenedzselés kutatói sajátosságait, különös figyelmet fordított az egyéni kutatói életpályára, a tudományos együttműködések sajátosságaira, valamint a kommunikáció offline és online eszközeire.
Az Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont és különösen a Publikálás- és Kutatástámogatási Osztály, Fekete Rita vezetésével hatékony segítséget nyújt az aktív kutatóknak, aki előadásában beszélt az akadémiai szféra egyre növekvő versenyhelyzetéről és az ezzel járó adminisztrációs kötelezettségekről. Kiemelte a nemzetközi láthatóság jelentőségét és az ebből származó előnyöket, bemutatva azokat az adatbázisokat és eszközöket, melyekkel a kutatók a legnagyobb láthatóságot érhetik el.
Dr. Duga Zsófia a PTE Általános Orvostudományi Kar Marketing és Kommunikációs osztályának vezetője előadásában az online felület adta lehetőségekre fókuszált. A LinkedIn fontosságát taglalva rámutatott, hogy ez a szakmai közösségi online felület nem csupán a versenyszféra számára hasznos, de az akadémikusok és kutatók számára is kiváló eszköz. Előadásában kitért arra, hogy a sokak számára ismert platform lehetőséget biztosít a szakmai életút bemutatására, kapcsolatok építésére és a kutatások népszerűsítésére, akár rövid cikkek, blogbejegyzések formájában is.
Az eseményen közel 20 kutató munkatárs és kutatásban résztvevő PhD hallgató vett részt. Közülük többen kiemelték, hogy az új ismeretek megszerzése mellett mekkora fontossága van a személyes találkozás lehetőségének, a tapasztalatcserének és a jó gyakorlatok megosztásának.
A workshopról készült galéria ide kattintva nyílik:
A PTE Gyógyszerésztudományi kar szívesen fogad oktatói, kutatói workshop témajavaslatokat szívesen fogad, melyeket a papp.zsusanna@gytk.pte.hu e-mail címen vár.