A "Gyógyszerésztudományok Fóruma" rendezvénysorozat őszi programja

2014. szeptember 5.

A Pécsi Tudományegyetem ÁOK Gyógyszerésztudományi Szakja és az MTA Pécsi Akadémiai Bizottság Orvosi Tudományok Szakbizottság Gyógyszerészeti Munkabizottsága

minden érdeklődőt tisztelettel meghív a 2014/2015. tanév őszi szemeszterének tudományos üléseire.

A Fórum helyszíne:

PTE ÁOK Gyógyszerésztudományi Szak épülete, II. emelet 8-as számú előadóterem (Pécs, Rókus u. 2.); kivéve a november 20-i rendezvényt, ahol a helyszín a Szigeti úti Dékáni Tanácsterem

A Fórum minden alkalommal 17 órakor kezdődik

1. 2014. október 2.

Prof. Dr. Kálai Tamás (PTE ÁOK Szerves és Gyógyszerkémiai Intézet): Az egyetemünkön is elérhető SciFinder Scholar adatbázis bemutatása.

Dr. Szitter István (PTE ÁOK Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet): In vivo mikroCT képalkotás alkalmazása az alapkutatásban: morfometriai megközelítés a dohányfüst okozta tüdőkárosodás egérmodelljében.

1. 2014. október 9.

Dr. Irena Choma (Maria Curie-Sklodowska University, Faculty of Chemistry, Department of Chromatographic Methods): Thin layer chromatography-direct bioautography as a tool for searching biologically active constituents in plants.

Prof. Dr. Hohmann Judit (SZTE GYTK, Farmakognóziai Intézet): Kimerített lehetőség vagy ígéretes forrás a közép-európai flóra, mint biológiailag aktív vegyületek tárháza.

1. 2014. október 16.

Prof. Dr. Tyihák Ernő (MTA Doktora): Dózisok és a biológiai világ: a hormézis, stressz szindróma és a homeopátia új megközelítése.

Dr. Nagy Zsombor (BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar, Szerves Kémia és Technológia Tanszék): Gyógyszeripari kihívások és gyógyszertechnológiai válaszok.

1. 2014. október 30.

Dr. Csóka Ildikó (SZTE GYTK, Gyógyszerfelügyeleti Intézet): QbD a gyógyszerfejlesztésben.

Dr. Kvell Krisztián (PTE ÁOK, Gyógyszerészi Biotechnológia Tanszék): A tímusz öregedésért felelős molekuláris mechanizmusok.

1. 2014. november 6.

Dr. Czigle Szilvia (Comenius Egyetem GYTK, Farmakognóziai és Botanikai Tanszék): Ginkgo biloba - tradicionális és bizonyítékokon alapuló orvoslás.

Dr. Ambrus Tünde (University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno, Faculty of Pharmacy, Department of Applied Pharmacy): Egyházi alapítású gyógyszertárak az újkorban, különös tekintettel a Betegápoló Irgalmas Rend tevékenységére.

1. 2014. november 13.

Prof. Dr. Révész Piroska (SZTE GYTK, Gyógyszertechnológiai Intézet): Nanotechnológia a gyógyszerkutatásban és fejlesztésben.

Dr. Günter Gábor (Egis Gyógyszergyár Nyrt.): Az IT szabályozása GMP területen.

1. 2014. november 20. (helyszín: Dékáni Tanácsterem, Szigeti út.12.)

Dr. Kocsis Béla (PTE ÁOK, Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet): Problémás mikrobák, problémás antimikrobás terápiák 2014.

Dr. Tuba Zoltán, Mahó Sándor, Dr. Gálik György †, Dr. Horváth Judit, Sörös Béla, Molnár Csaba, Csörgei János, Sánta Csaba (Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyilvánosan Működő Rt.): Eredeti, valamint reprodukciós, biológiailag aktív gyógyszerhatóanyagok szintézise, biológiai vizsgálata és terápiás alkalmazása.

A program változtatásának jogát fenntartjuk!

Dr. Horváth Györgyi                       Prof. Dr. Molnár Péter                    Dr. Pál Szilárd

titkár                                              elnök                                            titkár